Kuźnia Zawadzkie > Płyty żebrowe

Płyty żebrowe

„Kuźnia-Zawadzkie” Sp. z o.o. wyspecjalizowała się w produkcji płyt żebrowych, stosowanych w nawierzchni szynowej dla rozjazdów kolejowych i tramwajowych.

Naszymi największymi atutami w produkcji płyt są jakość oraz kompleksowość:

Jakość – wynika z przewagi wyrobów kutych matrycowo nad wyrobami wykonanymi innymi metodami, np. odlewami bądź elementami spawanymi. Parametry wytrzymałościowe odkuwek są zdecydowanie wyższe od odlewów czy elementów z zastosowaniem procesu spawania, co w przypadku wyrobów do rozjazdów kolejowych ma zasadnicze znaczenie.

Kompleksowość – projektujemy, kujemy, obrabiamy i dostarczamy do Klienta gotową do montażu płytę lub komplet płyt wchodzących w skład rozjazdu. Na prośbę Klienta płyty dostarczane są wraz z elementami mocującymi, takimi jak śruby, wkręty, nakrętki itp.

Paleta płyt
Płyty zaprojektowane przez nasz dział konstrukcyjny, na które posiadamy wzory użytkowe. Np. Pżb 4888, Pża 842 i inne.

W swojej ofercie posiadamy, opracowany przez naszych konstruktorów, zestaw płyt przystosowany do szybkiego i prostego montażu szyn prowadnicowych w torach o promieniu łuku mniejszym niż 300m.
Płyty ślizgowe, płyty do kierownicy, do krzyżownicy i do zwrotnicy rozjazdów. Np. Pża 21/3, Pka z KZA11, Pkb z KZB30 i inne.
Wszystkie płyty żebrowe wchodzące w skład rozjazdów typu Rz60, Rkpd60, Rz49, Rkpd49.